Туреччина з Бухареста

Подорож із Румунії

З часом Турція стала одним з найпопулярніших напрямків для туристів з різних країн. Ця країна може похвалитися красивими пляжами, чудовими пам’ятками, цікавими розвагами та безліччю інших привабливих факторів. 

З Бухареста до Туреччини можна дістатися літаком за кілька годин. Найпопулярніші курорти Туреччини, такі як Анталья, Мармаріс і Бодрум, розташовані за кілька годин їзди від аеропорту. Всі ці курорти пропонують чудові умови для відпочинку, але кожен із них має свої особливості.

Туристичний сезон у Туреччині

Туристичний сезон у Туреччині зазвичай триває з квітня по листопад, проте найбільшою популярністю користується період із червня по вересень.

У цей час на курортах Туреччини завжди сонячно і тепло. Вода у морі досягає комфортних температур для купання, що робить літні місяці ідеальними для пляжного відпочинку. Також влітку проходять багато фестивалів, концертів та інших заходів.

Однак, якщо ви хочете заощадити на туристичній поїздці, рекомендується відвідати Туреччину в період весни чи осені. У цей період ціни на проживання та квитки на літаки можуть бути значно нижчими, ніж у літні місяці, а туристичні пам’ятки не настільки переповнені.

Під час зими на курортах Туреччини також є багато різних заходів, таких як фестивалі новорічних та різдвяних свят, катання на лижах у гірських курортах та інші зимові розваги. Однак, пляжний відпочинок у зимовий період не рекомендується через низькі температури повітря та води.

Клімат Туреччини

Туреччина – це країна з різноманітним кліматом, що варіюється від субтропічного на півдні до помірного на півночі. Літо в Туреччині триває з травня до вересня, і це найпопулярніший сезон для туризму.

На півдні Туреччини, в районах як Анталья, Бодрум і Фетхіє, клімат субтропічний з м’якою зимою та спекотним літом. У липні та серпні температура може досягати 40 градусів Цельсія. На півночі, наприклад у Стамбулі, клімат помірний, з холоднішими зимами і прохолоднішими літами. У гірських регіонах, наприклад у Каппадокії, клімат континентальний, з теплим літом та холодною зимою.

Місяць Середня температура (°C) Середня вологість (%) Кількість дощових днів
Січень 7 71 11
Лютий 8 68 9
Березень 10 63 9
Квітень 15 53 7
Травень 20 41 5
Червень 26 28 3
Липень 29 24 2
Серпень 29 26 2
Вересень 25 32 3
Жовтень 20 43 6
Листопад 14 59 9
грудень 9 70 11
Як видно з таблиці, клімат у Туреччині досить різноманітний, існують значні відмінності у температурі та вологості залежно від місяця. Загалом, літо в Туреччині дуже спекотне та сухе, осінь прохолодна та дощова, а зима м’яка та волога. Деякі курорти в Туреччині, такі як Анталья, Бодрум і Кушадаси, є популярними місцями для туристів, завдяки своєму м’якому клімату та чистим пляжам.