Які чоловіки можуть виїжджати за кордон: актуальні правила в 2023 році

В Україні воєнний стан продовжується і разом з тим продовжується дія обмежень для виїзду чоловіків за кордон. Наразі визначено 11 категорій чоловіків, які мають право виїхати за кордон.

11 категорій військовозобов'язаних чоловіків, які мають право виїзду за кордон:

1. Непридатні до військової служби

Чоловіки, які мають інвалідність та мають пенсійне посвідчення (довідка не підійде) або рішення медичної комісії про непридатність до військової служби. Проте, чоловіки з обмеженою придатністю все ще не можуть залишати Україну під час воєнного стану.

2. Тимчасово непридатні до військової служби

Громадяни, які мають статус тимчасово непридатних до військової служби. Цей статус надається на термін до 6 місяців на підставі довідки про інвалідність або висновку військово-лікарської комісії. Для перетину кордону необхідні всі документи, що підтверджують статус тимчасово непридатного.

3. Багатодітні батьки

На виїзд за кордон мають право чоловіки, які виховують трьох та більше дітей. Для цього необхідно бути батьком багатодітної сім’ї. Якщо діти від різних шлюбів, для підстави на виїзд необхідне свідотство про позбавлення материнських прав матерів. Для перетину кордону необхідно мати свідотства про народження дітей, свідотство про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу, рішення органу опіки або посвідчення батька багатодітної сім’ї.

4. Батьки-одинаки

Мають право на виїзд за кордон чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років. Для виїзду необхідно мати такі документи: свідотство про народження дитини, свідотство про смерть матері або позбавлення матері батьківських прав, або документ про визнання матері зниклої безвісти.

5. Чоловіки з інвалідністю

Для перетину кордону чоловікам з задокументованою та підтвердженою інвалідністю І–III групи треба мати такі документи: довідку за формою №157-1/о; посвідчення, яке підтверджує статус інваліда; пенсійне посвідчення або документ, який підтверджує призначення соціальної допомоги. Довідка про інвалідність, отримана за кордоном, не є підставою для виїзду за кордон.

6. Супровід хворого за кордон

Чоловіки можуть виїхати за межі України, якщо вони супроводжують особу з інвалідністю І чи II групи, а також якщо їдуть доглядати за хворими батьками, дружиною чи дітьми. Мають бути всі документи, що підтверджують стан здоров’я людини, яку супроводжують. В такому випадку, виїзд чоловіків можливий тільки з особою, яку вони супроводжують, навіть за наявності всіх документів.

7. Чоловіки, які проживають за кордоном на постійній основі

Виїзд за кордон можливий, якщо в паспорті громадянина є штамп, який підтверджує його постійне проживання в іншій країні.

8. Військові відрядження

Військовослужбовець може виїхати за кордон на лікування або реабілітацію після поранення. Для цього необхідне направлення на лікування та лист від МОЗ про те, що іноземна установа охорони здоров’я приймає громадянина на лікування. Такой, виїзд можливий для спеціалізованого навчання за кордоном, для цього є стандартний набір документів.

9. Водії та волонтери

Мають право перетинати кордон водії компаній, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів, дані яких внесені в систему Укртрансбезпеки. Також мають право на виїзд водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, гуманітарну та медичну допомогу.

10. Непридатні до військової служби

Працівникам залізничного транспорту, а також морякам, які працюють на міжнародних рейсах, дозволено залишати територію України за умови наявності трудового договору та листа судновласника чи оператора про намір укласти контракт.

11. Спортсмени та артисти

Спортсмени, тренери, спеціалісти з підготовки до участі в офіційних змаганнях можуть виїжджати за кордон за наявності рішення Міністерства спорту щодо включення до складу учасників змагання.

Артисти та діячі культури можуть залишати територію України для благодійного виступу за кордоном зі збором коштів або представлення України на міжнародній арені. Для цього необхідно мати дозвіл перетнути кордон від Міністерства культури, який надається на підставі запиту на виїзд та запрошення від організатора заходу.

Отримайте індивідуальний підбір туру за найвигіднішою ціною!

Підбір туру


1 ночей

До незабутнього відпочинку - лише 4 кроки!

Крок №1

Надішліть запит і наші менеджери підберуть для Вас найкращі варіанти відпочинку.

Крок №2

Зробіть оплату зручним для Вас способом - на сайті чи в офісі.

Крок №3

Отримайте документи на тур

Крок №4

Насолоджуйтеся відпочинком, а ми потурбуємося, щоб він пройшов чудово.